5 עובדות שאתם צריכים לדעת על מסאז תאילנדי

עיסוי תאילנדי הוא מערכת ריפוי מסורתית המשלבת תנוחות יוגה בסיוע עם אקופרסורה ועקרונות הודים להרפיית הגוף. זוהי צורת ריפוי עתיקה הנהוגה לצד תרופות מסורתיות אחרות בתאילנד מזה אלפי שנים. ניתן לייחס את מקורו לרפואה מזרחית ויוגה.

טיפול עיסוי תאילנדי מבוסס על התפיסה שיש גוף אנרגיה בלתי נראה המקיף כל אדם. גוף האנרגיה של הפרט מורכב מלמעלה מ 72,000 קווי אנרגיה בודדים. גוף אנרגיה זה מחולק לעשרה קווי אנרגיה עיקריים הנקראים סן המספקים לאיברים אנרגיה חיונית, כוח החיים. עיסוי תאילנדי מסורתי מתמקד בתמרון האנרגיה בעשרת קווי הסן העיקריים. 

קבלת עיסוי, במיוחד בפעם הראשונה, יכולה להיות מלווה בחששות ולהעלות שאלות כמו; זה הולך לכאוב? האם מורידים את כל הבגדים? אך גם למי שמכיר סוגים אחרים של עיסוי, עיסוי תאילנדי הוא ייחודי לחלוטין.

הטכניקה בה משתמשים מטפלים בעיסוי תאילנדי שונה מאוד ממה שאנשים רגילים אליו. בניגוד לעיסוי אבן חמה או רקמות עמוקות, כאשר אדם שוכב באופן פסיבי על מיטה, המטופל שוכב על מזרן ומשתתף באופן פעיל יותר בעיסוי.

ידוע שעיסוי תאילנדי מרגיע את כל הגוף. הוא עוזר להקל על כאב על ידי הגברת תגובת הרפיה והפחתת תגובת עוררות ההגנה. השיטה מפורסמת לא רק בתאילנד אלא גם במדינות אחרות שכן היא מקדמת הרפיה, מפחיתה מתח ומגבירה את הפעילות הפאראסימפתטית לאנשים עם כאבי גב. 

הטיפול גם מגביר את זרימת הדם, מוריד את לחץ הדם ואת קצב הלב, מפחית כאב ומעודד הרפיה. אם לא תנסו זאת בעצמכם, לא תבינו מדוע המסאז התאילנדי נחשב לאחד הטיפולים הטובים מבין הקיימים. 

להלן 5 דברים משמעותיים שעליכם לדעת לפני הטיפול בעיסוי תאילנדי.

היסטוריית המסאז התאילנדי

עיסוי תאילנדי פותח על ידי נזירים לפני מאות שנים. נאמר כי הוא הוקם על ידי הרופא של בודהה לפני למעלה מ -2,500 שנה. היה ידוע שהוא בעל כישורים רפואיים יוצאי דופן וידע נרחב ברפואת צמחי מרפא.

בניגוד לסגנונות עיסוי “מערביים” יותר, ההיסטוריה העשירה של העיסוי התאילנדי הועברה במשך דורות. כתוצאה מכך, עיסוי תאילנדי פותח לאורך זמן ויתרונותיו נחקרו היטב. 

גם אם אתם לא מאמינים בקווי האנרגיה הסובבים את גופכם שבהם מטפלים בעיסוי תאילנדי, בוודאי תרוויחו משנות הניסיון שהשקיעו בטכניקות שלו.

הטכניקות של המסאז התאילנדי

טכניקות עיסוי תאילנדי מבוססות על האמונה ששרירים תפוסים מפחיתים את זרימת האנרגיה. כאשר האנרגיה של הגוף אינה תנועתית, נוקשותה וחסרת גמישות נוצרים כאבים ואי נוחות.
עיסוי תאילנדי מסורתי משתמש בשתי טכניקות עיקריות הכוללות:
טכניקת העיסוי המלכותית התאילנדית:
 טכניקת העיסוי התאילנדי המלכותי משפיעה על האיברים והרקמות העמוקים על ידי הגדלת זרימת הדם והגברת תפקוד העצבים.
בעיסוי זה, על המטפלים  להיות בעלי ידע אנטומי וניסיון עשיר בכדי שיוכלו לבצעו בצורה נכונה. טכניקה זו מחייבת שימוש בידיים ובקצות האצבעות בלבד במשך האקופרסורה כל הזמן מבלי לנשוף על המטופל. לטיפול בעיסוי זה, המטופל ישכב על גבו, על צדיו או בישיבה. אין הנחת פנים כלפי מטה כמו בטכניקת העיסוי התאילנדית הנפוצה.
טכניקת העיסוי התאילנדי הנפוץ:
טכניקת העיסוי התאילנדי הנפוץ מסייעת להקל על מתיחת שרירים כללית ומתחים נפשיים. הטכניקה מגרה את זרימת הדם והאנרגיה בגוף. טכניקה זו מחייבת שימוש בידיים, ברגליים, בברכיים, במרפקים וכו ‘.

השפעות בריאותיות מוכחות

עיסוי תאילנדי מיטיב עם בריאותכם הנפשית והפיזית בדרכים רבות. הטיפול מגרה את כל האיברים ומאזן את כל מערכות הגוף, מה שהופך אותו לטיפול חזק לבעיות גופניות ורגשיות. במהלך עיסוי תאילנדי מסורתי מופעל לחץ עדין על האיברים הפנימיים של הבטן עם תנוחות היוגה השונות ועיסוי הבטן.

מחקרים שנעשו על טכניקה זו הראו את השפעות הגירוי אשר מעניק לאיברים הפנימיים את היכולת לתפקד באופן הגבוה ביותר. טכניקה זו משפרת את העיכול, ספיגת התזונה ואת זרימת הדם והלימפה.

6 היתרונות הבריאותיים המוכחים של עיסוי תאילנדי כוללים:

  1. הקלה במיגרנות וכאבי ראש הנוצרים ממתח נפשי- במספר מחקרים קטנים מצאו חוקרים כי טיפול בעיסוי תאילנדי יכול להפחית את עוצמת המיגרנה וכאבי הראש כאחד. בנוסף נמצא כי היתרונות של עיסוי תאילנדי יכולים להימשך בין מספר ימים לסביבות 15 שבועות.
  2. הפחתת כאבי גב- מחקרים מראים כי עיסוי תאילנדי מפחית כאבי גב תחתון הקשורים לנקודות טריגר: אשכולות שרירים תפוסים וכואבים בגב העליון.
  3. הקלה על נוקשות מפרקים וכאבים-  במיוחד עבור אנשים עם דלקת מפרקים בברך. מחקרים אומרים כי שלושה שבועות של עיסוי תאילנדי מספקים את אותה הקלה בכאב כמו שלושה שבועות של נטילת איבופרופן.
  4. הגדלת גמישות וטווח תנועה- וזה נהדר במיוחד עבור ספורטאים. מחקרים הראו שעיסוי תאילנדי משפר את המהירות והזריזות כמו גם את היכולת של הגוף להסתובב בקלות. עיסוי תאילנדי משפר את זרימת הדם ואת אספקת החמצן לשרירים; זה עשוי לעזור להפחית את הכאב ולהפחית את הידבקויות השרירים.
  5. הקלה במצבי חרדה- אחד ההיבטים המושכים ביותר בטיפול בעיסוי תאילנדי הוא תחושת הרוגע והרגיעה שהוא יכול להביא. למרות שעיסוי תאילנדי הוא אנרגטי יותר מסוגי עיסויים אחרים, הוא הוכח כמוריד חרדה ומגביר תחושת רוגע מערכתית.
  6. מחייה אנרגיה- עיסוי תאילנדי משלב תנועות של כל הגוף, במיוחד תנוחות דמויי יוגה. זו הסיבה שאנשים מסיימים את העיסוי התאילנדי לא רק נינוחים אלא גם מחודשים.

אם אתם רוצים לשנות את סוג העיסוי המסורתי שלכם, או שאתם חווים נוקשות בגוף או כאב (במיוחד בגלל פעילות גופנית או דלקת פרקים), עיסוי תאילנדי עשוי להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. תוכלו להזמין עיסוי תאילנדי עכשיו, עם אחד המומחים לעיסוי תאילנדי של המרכז לעיסוי תאילנדי בתל אביב.

תופעות לוואי

למרות שאדם בכל גיל יכול לקבל עיסוי תאילנדי, זה לא מתאים לכול”. עיסוי תאילנדי, כמו עיסויים נוספים אחרים, אינו בטוח עבור מי שסובל מהמצבים הבריאותיים הבאים:

אין לעבור עיסוי תאילנדי בהריון או לאחר ניתוח, מכיוון שעלולים להיווצר סיבוכים בריאותיים בשל עוצמת הטכניקה. 

אם אתם שוקלים לנסות עיסוי תאילנדי אך מודאגים מההיסטוריה הרפואית שלכם, מומלץ לפנות תחילה לרופא לפני הטיפול בעיסוי.

למה לצפות בטיפול מסאז תאילנדי?

בעיסוי, שוכבים על מחצלת או על מזרן עיסוי בזמן שהמטפל מעביר את גופכם לאט לאורך מספר מתיחות, תוך שימוש במשקל ובלחץ גופו. המטפל שלכם ישתמש בידיים, באגודלים, במרפקים ובברכיים כדי למתוח ולמשוך חלקים שונים בגופכם. באמצעות מתיחות אלו תוכלו להקל על מתח השרירים, להרחיב את טווח גמישות השרירים ולשפר את תנועתיות המפרקים.

חלק מהמתיחות הללו עשויות לכלול תנועות דומות ליוגה כשהמטפל שלכם אוחז או מושך אותכם כדי לשמור על התנוחה. כאשר המטפל מפנה את תשומת הלב לכל חלק בגופכם, תזהו מקורות מתח שהתעלמתם מהם בעבר ותוכלו לשחרר אותם. 

עיסוי תאילנדי שומר אותכם נוכחים יותר בגופכם לאורך כל התהליך, כך שתגלו שאתם מסוגלים לזהות טוב יותר את מקורות המתח ולמנוע מהם לחזור.

מחפשים עיסוי במרכז, כזה שיהיה איכותי ומקצועי כאחד? מזמינים אתכם לחוויה תאילנדית מסורתית עם מגוון טיפולים רחב במרכז לעיסוי תאילנדי בעיר הגדולה, תל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *